KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14676467
*
nr 1467 6467
Sverre Erixson
(f. 1932), Sverige
Modell. Signerad, daterad -83. Akvarell, bildmått: 31x25, yttermått inklusive ram: 46x40 cm
Sverre Erixson, svensk konstnär född 1932.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 maj 2022
kl 18:22:24
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/5 18:15:41
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Läs mer...
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller modell svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige sverre erixson vattenfärg
-
7238 Akvarell
Björn Blomberg (1925-2003), "Snöbyar, Torneträsk"...//
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:20
-
7117 Akvarell
Carl Anton (f. 1933), Sverige. Gamla Stan. Signera..//
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:36
-
7118 Akvarell
Carl Anton (f. 1933), Sverige. Kustbild. Signerad...//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 18:23
-
7019 Akvarell
Elis Aidanpää, fjällmotiv. Signerad, daterad 64, a..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 18:56
-
7124 Akvarell
födelsedagstavla, 1800-tal, björkram, 32x38 cm, yt..//
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 18:24
-
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 19:06
*
Sverre Erixson
Sverre Erixson, svensk konstnär född 1932.
nr 1467 6467
Sverre Erixson
(f. 1932), Sverige
Modell. Signerad, daterad -83. Akvarell, bildmått: 31x25, yttermått inklusive ram: 46x40 cm
Sverre Erixson, svensk konstnär född 1932.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 16 maj 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
16/5 18:15:41 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Läs mer...
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller modell svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige sverre erixson vattenfärg
-
7238 Akvarell
Björn Blomberg (1925-2003), "Snöbyar, Torneträsk"...//
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:20 -
7117 Akvarell
Carl Anton (f. 1933), Sverige. Gamla Stan. Signera..//
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:36 -
7118 Akvarell
Carl Anton (f. 1933), Sverige. Kustbild. Signerad...//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 18:23
-
7019 Akvarell
Elis Aidanpää, fjällmotiv. Signerad, daterad 64, a..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 18:56 -
7124 Akvarell
födelsedagstavla, 1800-tal, björkram, 32x38 cm, yt..//
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 18:24 -
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 19:06